Co warto zwiedzić w Paryżu?

Co warto zwiedzić w Paryżu?

Paryż czyli miasto zakochanych, miliony ludzi pragnie zwiedzić te piękne miasto, dlatego, też wiele ludzi decyduje się spędzić wakacje właśnie w Paryżu, ale co tam można ciekawego zobaczyć i co jest obowiązkiem na liście turysty w stolicy Francji?

Zacznijmy może od tego, w jaki sposób możemy się poruszać, gdy przylecimy do Paryża. Tutaj dobrą opcją jest metro, metra swoją pracę zaczynają o godzinie 5:30. Właśnie metrem możemy dojechać z lotniska do miasta, lecz po samym mieście, najlepiej chodzić pieszo, aby móc pozwiedzać te piękne Paryskie uliczki.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest jedzenie, co prawda Francja kojarzy się z winem oraz serem pleśniowym, jednak we Francji, od zawsze króluje pieczywo, a dokładnie bagietki. Praktycznie na każdym rogu, można zakupić pyszną Francuską bagietkę na przykład na śniadanie. Jednak dużo osób które nie są Francuzami, nie wiem o tym, że właśnie Francuzki najchętniej na śniadanie lubią zjeść coś słodkiego i to właśnie słodycze spożywa się tutaj jako pierwszy posiłek rano.

Jednak jeszcze jednym bardzo popularnym przepisem na obiad to naleśniki na słodko lub na słono. Bardzo często we Francji w wielu miastach, na obiad można zamówić naleśniki na słodko, najczęściej wtedy naleśniki są z nuttelą.

Jednak należy omówić właściwy temat, czyli co warto zwiedzić w Paryżu?

Podstawową atrakcją jest oczywiście

Wieża Eiffla

wieża eiffla

Wieża Eiffla została zbudowana w 1889 roku i ciekawostką jest, to, że po około 20 latach, miała zostać rozebrana, jednak przez antenę która była na samej górze wieży, konstrukcja została i służy do dziś jako atrakcja turystyczna oraz pewien symbol Europy. Wieżę Eiffla podziwia około 20 tysięcy turystów dziennie, co daje mniej więcej 7 milion rocznie.

Następnym miejscem na naszej liście będzie

Plac Marsowe

marsowe

Jest to ogromny plac który leży przy wieży Eiffla i to właśnie na tym placu powstają najładniejsze zdjęcia na instagrama.

W przypadku, gdyby złapała nas ochota na trochę wina, nie mamy się o co martwić ponieważ bez większych problemów uda nam się zakupić tam pyszne Francuskie wino.

Louvr

louvr

Jest to największe muzeum świata gdzie znajduje się między innymi słynna Mona Lisa

I ostatnią atrakcją na naszej wycieczkowej liście będzie

Łuk triumfalny

łuk triumfalny

Obiekt ten powstał ku pamięci żołnierzy którzy Zmarli w rewolucji Francuskiej, bardzo piękne miejsce, gdzie również można zrobić mnóstwo wspaniałych zdjęć.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar

    Louvr jest genialny 🙂 polecam

  • Disqus (0 )