CraftPoint – sklep z historią

CraftPoint – sklep z historią

CraftPoint to sklep, w którym można znaleźć praktycznie wszystkie narzędzia kaletnicze, które służą w produkcji i doposażeniu skórzanych dzieł. Bardzo ciekawa jest historia powstania sklepu kaletniczego CraftPoint. Sami właściciele sklepu Craftpoint są kaletnikami, którzy zafascynowali się tą dziedziną rzemiosła lata temu. Chcąc połączyć swoją pasję z zdobywaniem trudno dostępnych akcesoriów i narzędzi powstała myśl o otworzeniu sklepu. I oto jest – CraftPoint stworzony z miłości i pasji do kaletnictwa! Umożliwia pozyskanie różnorodnych produktów od ręki – bez czekania na ich sprowadzenie przez wiele tygodni.

CraftPoint – oferta sklepu internetowego

Oferta sklepu internetowego CraftPoint przede wszystkim obejmuje najpotrzebniejsze narzędzia przydające się podczas obróbki skóry. Jest to bardzo szlachetny materiał dlatego narzędzia powinny być dobrze dobrane. Bez połączenia dobrej jakości skóry z narzędziami trudno o piękny, wymarzony projekt. Narzędzia przydają się już na samym początku tworzenia danego projektu. Są to specjalne noże kaletnicze, które w sprawny sposób wytną odpowiedni kawałek skóry z większego ,,płata”. Dzięki temu można stworzyć wymiarowo dowolny produkt. Oprócz noży kaletniczych bardzo istotne wydaje się zadbanie o często strzępiące się krawędzie. Tutaj również w Craftpoint znajdzie się specjalne narzędzia do fazowania i polerowania krawędzi. Dzięki nim projekt zachowa wspaniały wygląd i nie ucierpi podczas jego użytkowania.

Jeżeli chodzi o sam materiał jakim jest wysokogatunkowa skóra to również znajduje się ona w ofercie CraftPoint. Można tutaj znaleźć bardzo szlachetne skóry bydlęce garbowane metodami roślinnymi, ale również inne, bardziej egzotyczne gatunki skóry. Bardzo dobrym przykładem jest skóra

Maya, Crazy Horse, Buttero Walpier, Vachetta czy Mozart. Do tego sklep oferuje specjalnie wycięte i dobrane rozmiarami pasy ze skóry, z których można zrobić paski do spodni. Mogą one również mieć inne przeznaczenie – przykładowo profesjonalni barberzy bardzo ochoczo korzystają z tego typu sprzętu nazywając to starą szkołą. Oprócz głównych narzędzi i atrybutów w CraftPoint znajdą się również akcesoria ułatwiające szycie w skórze czy ciekawe dodatki takie jak klamry, napy, nity czy karabińczyki. To detale, które potrafią jeszcze bardziej poprawić jakość produktu.

Podsumowanie

Jak widać w CraftPoint można znaleźć ogromną ilość ciekawych produktów, które zdecydowanie każdy kaletnik potrzebuje do swojej pracy. Cały sprzęt dedykowany jest do szerokiego grona klientów – zarówno kaletników profesjonalnych, średnio zaawansowanych jak i osób stawiających pierwsze kroki w tej pięknej dziedzinie rzemiosła.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )