Google Asystent w Smart Home

Google Asystent w Smart Home

Od niedawna możemy cieszyć się aplikacją Google w wersji polskiej na Android i IOS. Komendy głosowe pozwalają m.in.: włączać budzik, latarkę i odbierać połączenia; ale czy są w stanie zarządzać domem? Okazuje się, że tak. Za pomocą modułów zewnętrznych sterowanych aplikacją producenta, możemy: włączać światło i urządzenia elektryczne, a także zamykać rolety. Aby to zrobić, wypowiedz magiczne słowa…

” OK GOOGLE, …”

…I poczuj się jak król. Sterowanie głosowe nie musi już wiązać się z zakupem dodatkowego czujnika, który prowadzi z nami dialog (jak na przykład Alexa). Dzięki zsynchronizowaniu urządzeń z asystentem Google i Google Home smartfon będzie odgrywać rolę pośrednika między sterownikiem a urządzeniem. My będziemy jedynie wypowiadać komendy. Brzmi zachęcająco?

Poznaj zupełnie nowe możliwości

Obecnie coraz więcej firmy, łączy możliwość asystenta Google ze środowiskiem smart home. Posiadacze tej technologii mogą głosowo sterować modułem do świateł LED oraz włącznikiem urządzeń elektrycznych, a także sterownikiem do rolet, markiz i okien o napędzie elektrycznym. Zakres produktów reagujących na komendy ma jednak zostać znacząco poszerzony.

Inteligentne oprogramowanie pozwoli nam zarówno zapalić światło, jak i głosowo ustawić jego natężenie, moc oraz stan. Otrzymamy także szybką informację zwrotną. Rolety również opuścisz i zaciągniesz do tej wysokości, na której Ci zależy. Urządzenia są precyzyjne, a ich obsługa intuicyjna.

Konkurencja rośnie

Z integracji skorzystały takie firmy jak Blebox, Sonoff oraz Shelly. Firma Sonoff oferuje sterowanie produktami za pomocą komend w języku polskim, Shelly skupiła się na komendach angielskim. Oba przedsiębiorstwa wciąż wprowadzają nowe rozwiązania, co powoduje, że sterowanie głosowe pozostaje w fazie testów i ciągle pojawiają się błędy. W pierwszej z wymienionych firm nie da się głosowo sprawdzić temperatury w czujniku stworzonym do tego celu. Można, natomiast w prosty sposób włączyć przekaźnik.

Współczesność sprzyja zmianom. Nie ulega wątpliwości, że już niedługo wszystko będzie sterowane głosem, a w dalszej perspektywie pewnie też myślami. Na naszych oczach rozwinie się funkcja asystenta głosowego — od gadżetu do geeków technologicznych, po urządzenia gospodarstwa domowego. Trzymajmy za to kciuki!

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )