Izolacja Pianą PUR – dlaczego warto?

Izolacja Pianą PUR – dlaczego warto?

Odpowiednia izolacja budynku jest jednym z kluczowych elementów budowy każdego domu. Jakość izolacji wpłynie przez kolejne dekady na koszty ogrzewania i klimatyzacji, a te właśnie koszty stanowią coraz większą część domowego budżetu. Czy wobec tego warto zastosować izolację pianą PUR? Czy jest to trwałe i efektywne rozwiązanie?

Izolacja domu wpływa na jakość jego użytkowania oraz na koszty ogrzewania i klimatyzacji. Obecne trendy zmierzają w kierunku maksymalnego ograniczenia energochłonności budynków, co przekłada się na niższe koszty eskploatacji.

Jedną z coraz bardziej popularnych technologii izolacyjnych jest technologia z wykojarzystaniem piany poliuretanowej (PUR). Czy warto rozważyć izolację pianą w przypadku swojego budynku?

Najszybsza dostępna technologia?

Izolacja pianą PUR wyróżnia się z pewnością szybkością wykonania. Średniej wielkości poddasze może zostać ocieplone w zaledwie kilka godzin. Mówimy tu a całym procesie – od momentu przygotowania poddasza, aż po wykonanie porządków po samej realizacji.

Do tego, tak krótki czas realizacji nie wpływa negatywnie na jej jakość. Z czego zatem wynika tak krótki czas wykonania prac termoizolacyjnych?

Do natrysku wykorzystywane są specjalne urządzenia, które wtryskują pianę w wybrane przez wykonawce miejsca. Całość procesu jest w pełni kontrolowana i powtarzalna.

Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość pracy implikatora – doświadczony specjalista będzie w stanie wykonać izolację w krótszym czasie ze względu na równiejszy natrysk (brak konieczności wyrównywania piany) oraz lepszą płynność pracy.

Efektywność izolacji lepsza od wełny?

Jednym z najistotniejszych parametrów związanych z technologiami izolacyjnymi jest ich ostateczna efektywność cieplna. W przypadku piany możemy spodziewać się wyższej efektywności niż ma to miejsce w przypadku wełny lub styropianu.

Jak to wygląda w praktyce? Zapytaliśmy o to Macieja Matuszyka – specjalistę firmy Matuszyk & Radajak, który od wielu lat zajmuje się pianą poliuretanową.

“Jeżeli chcesz osiągnąć poziom izolacyjności 20 cm izolacji pianą poliuretanową, to musisz zastosować:

– 32 cm. izolacji styropianem,

– aż 36 cm izolacji wełną mineralną!

Tak znaczące różnice skłaniają coraz większą grupę inwestorów do wyboru izolacji pianą pur.”

Ekologia i bezpieczeństwo?

Dla wielu inwestorów nie jest to oczywiste, ale piana PUR należy do kategorii produktów ekologicznych i przede wszystkim wyjatkowo bezpiecznych.

Piana poliuretanowa nie ingeruje w jakość powietrza Twojego domu. Nie pyli i nie emituje groźnych formaldehydów, jest bezwonna, uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii.

W kontekście ekologii, piana PUR wytwarzana jest ze zużytych butelek plastikowych oraz olejów kukurydzianych i sojowy, a do spieniania stosuje się wodę.

Jak wybrać odpowidniego wykonawce izolacji w wykorzystaniem piany PUR?


Źródło: https://izolacjapianka.pl/

Nawet najlepsza technologia będzie bezużyteczna jeśli będzie z niej korzystał nieodpowiedni człowiek. Jak wobec tego trafić na najlepszych specjalistów?

Po pierwsze, warto sprawdzić opinie dotychczasowych klientów. Jeżeli firma ma odpowiednie doświadczenie, to bez problemu znajdziesz odpowiednią ilość opinii na temat danej firmy w Internecie. To pozwoli wykluczyć firmy, które należy omijać z daleka.

Ponadto, warto przeanalizować dotychczasowe realizacje danej firmy. Zdjęcia i filmy powinieneś znaleźć na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Warto rówież poprosić daną firmę o możliwość przyjazdu na miejsce wykonywania prac izolacyjnych, by na własne oczy zobaczyć jak wygląda ich praca.

Trzymając się powyższych wskazówek zapewnisz sobie optymalną izolację, która będzie pracować dla Twojego budynku przez dekady!

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )