Jaką moskitierę wybrać do salonu?

Jaką moskitierę wybrać do salonu?

Moskitiery to prosta i skuteczna metoda na uniknięcie nieproszonych gości, takich jak owady, czy insekty w naszym domu. Do wyboru mamy wiele ciekawych typów moskitier do zastosowania na okna lub drzwi, które możemy dopasować idealnie do swoich potrzeb. Jakie moskitiery najlepiej sprawdzą się w salonie? O tym dowiedzą się Państwo w naszym poradniku. 

Moskitiery drzwiowe – otwierane

Moskitiera na drzwiach stanowi skuteczną barierę przed owadami, przy jednoczesnym utrzymaniu swobodnej cyrkulacji powietrza. Dodatkowo na obrzeżu ramy umieszczone są uszczelki szczotkowe, co dodatkowo chroni pomieszczenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Moskitiery zapobiegają ukąszeniom komarów, zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii przenoszonych przez owady i zapewniają spokojny sen. Nowoczesny okrągły profil ościeżnicy wykonany z ekstrudowanego aluminium doskonale komponuje się z obecnie stosowanymi ościeżnicami. Wielkość moskitiery można dostosować indywidualnie do wielkości drzwi. Minimalna szerokość moskitiery drzwiowej wynosi 600 milimetrów, a minimalna wysokość 1700 milimetrów. Moskitiera na drzwiach posiada ergonomiczny uchwyt ułatwiający otwieranie. Dolna część pióra wyposażona jest w płytkę wypełniającą, która chroni siatkę przed uszkodzeniem podczas otwierania.

Moskitiera przesuwna do salonu

Moskitiera przesuwna bardzo dobrze nadaje się na okna, duże przeszklone tarasy, balkony i ogrody zimowe sąsiadujące z salonem. Produkt montowany bezpośrednio na ościeżnicy lub ościeżnicy. Dzięki rolkom zamontowanym w dolnej części, skrzydła moskitiery przesuwają się pomiędzy górną i dolną prowadnicą oraz wyposażone są w mechanizm, który płynnie reguluje kąt nachylenia każdego skrzydła.

Istnieje kilka rodzajów moskitier przesuwnych. Pierwsza to moskitiera jednoskrzydłowa jednoramkowa, w tym przypadku moskitiera zamykana jest na zatrzask umieszczony w szynie po drugiej stronie. Moskitiera z dwoma skrzydłami i ramką zamykana jest w stałym punkcie centralnym, a na listwie zainstalowane są magnesy. Do dużych drzwi w salonie szczególnie polecamy moskitiery dwuskrzydłowe dwuramowe, z pojedynczymi skrzydłami przechodzącymi przez siebie i zamykanymi na zatrzaski.

Moskitiera plisowana – wygodne i praktyczne rozwiązanie 

Moskitiery plisowane to ulubiony produkt dla osób, które chcą zapewnić ochronę przed owadami i wysoki komfort wypoczynku. Cechą moskitiery plisowanej jest zastosowanie funkcjonalnej siatki, która po zwinięciu tworzy harmonijkę i chowa się w bocznym profilu, nie zajmując zbyt wiele miejsca. 

Moskitiery plisowane są szczególnie polecane do drzwi tarasowych i wnęk balkonowych Rama moskitiery wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, które jest odporne na wysokie temperatury i trudne warunki atmosferyczne. Konstrukcja moskitiery pozwala utrzymać ją w dowolnej pozycji, co znacznie poprawia nasz komfort. Dostarczane przez nas moskitiery składane są poziome, pionowe, dwustronne i centralne. Ponieważ sekcje te można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach, system może być stosowany nawet do bardzo szerokich przejść. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że próg jest niski i w żaden sposób nie będzie utrudniał swobodnego przejścia.

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie. Moskitiera zwijana montowana we wnęce okna składa się z kasety chroniącej siatkę, prowadnicy zapewniającej idealne dopasowanie moskitiery do okna, siatki z włókna szklanego oraz systemu zamykania. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest możliwość podniesienia i odsłonięcia moskitiery w dowolnym momencie oraz łatwy dostęp do okien.

Moskitiery rolowane można montować na oknach, drzwiach balkonowych i tarasowych oraz drzwiach wejściowych. Szybki i łatwy montaż pozwala na samodzielne założenie moskitiery bez użycia specjalnych narzędzi.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )