Skuteczna naprawa pojazdu ciężarowego w Niemczech – podstawowe metody

Skuteczna naprawa pojazdu ciężarowego w Niemczech – podstawowe metody

Wiele polskich przedsiębiorstw transportowych wykonuje swoje usługi na terenie różnych krajów, w tym również na obszarze Niemiec. Taka działalność jest bardzo dochodowa, ale wiąże się również z wieloma obowiązkami. Istotne jest na przykład dbanie o stan techniczny pojazdów. Czasami, nawet w przypadku regularnie serwisowanych aut, może dojść do nagłej awarii w terenie. W takim przypadku istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Naprawa pojazdu na własną rękę

Wielu kierowców zestawów TIR oraz innych pojazdów ciężarowych, posiada odpowiednio wysokie kwalifikacje i doświadczenie branżowe w zakresie samodzielnych napraw różnych drobnych awarii i usterek. To właśnie dlatego wyjeżdżają oni w trasę z różnymi podstawowymi narzędziami, a także częściami. W przypadku bardziej skomplikowanych awarii możliwe jest skorzystanie z usług wewnętrznego serwisu danej firmy, o ile takowy istnieje. Sporo przedsiębiorstw inwestuje we własnych mechaników, którzy wyjeżdżają udzielać pomocy w przypadku awarii pojazdu na trasie.

Profesjonalna pomoc drogowa

Drugą opcją jest wezwanie firmy zajmującej się szeroko pojętą pomocą drogową. Takie przedsiębiorstwa oferują różne drobne naprawy na trasie, a w razie potrzeby odholują pojazd do siedziby klienta lub do wskazanego warsztatu stacjonarnego, gdzie zostanie przeprowadzona odpowiednia naprawa. Do wezwania takich firm nie jest potrzebna znajomość języka niemieckiego, ponieważ sporo polskich firm posiada holowniki rozstawione w różnych zakątkach kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Usługi mobilnych serwisów TIR

Na obszarze Niemiec działają również mobilne serwisy TIR, takie jak na przykład mobilny serwis TIR. Specjalizują się one w wykonywaniu różnego rodzaju napraw na trasie, bez konieczności holowania czy też posiadania dostępu do standardowych źródeł prądu. W ramach swojej pracy, fachowcy z takich serwisów określają rodzaj awarii, organizują części zamienne oraz szybko dojeżdżają na miejsce awarii, w celu jej skutecznego usunięcia. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, uniknąć holowania i ruszyć w dalszą trasę po dokonaniu naprawy pojazdu.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )