Najlepszy sprzęt do telekonferencji

Najlepszy sprzęt do telekonferencji

Rozwój technologii umożliwiającej kontakt zdalny w ciągu ostatnich lat znacząco poszedł z postępem. Przyczyniła się do tego nie tylko pandemia COVID-19 i związane z nią restrykcje, lecz przede wszystkim są jedną z najbardziej rozwijających się branży elektronicznych. Wynika to głównie z potrzeby ciągłego kontaktu, zarówno w życiu osobistym z bliskimi, jak i w sferze zawodowej z współpracownikami.

Kamery USB do laptopa lub monitora

Home office powoli wypiera tradycyjny model pracy i nie zawsze potrzebny jest nam bezpośredni kontakt z sobą, aby poprawnie wykonywać swoje obowiązki. Z reguły wystarczą konkretne komunikatory, by swobodnie dochodziło do bezproblemowego obiegu informacji. Do tego jednak jest niezbędny dobrze działający sprzęt audiowizualny. Do narzędzi typu must-have zaliczyć możemy takie rzeczy, jak kamera internetowa czy wbudowany mikrofon. O ile już ponad 90% laptopów nowej generacji wyposaża się wbudowanym mikrofonem, o tyle kamerka internetowa nie zawsze jest taka oczywista. Wówczas dobrą alternatywą jest zaopatrzyć się w kamery USB do laptopa lub monitora – swojego komputera stacjonarnego.

Zalety kamery internetowej i innych urządzeń do telekonferencji

Znakomicie działający sprzęt do telekonferencji jest obecnie coraz łatwiej znaleźć. Liczba producentów dobrej jakości urządzeń tego rodzaju rośnie, a konkurencja powoduje szybkie ulepszanie proponowanej przez nich oferty. Jeżeli zastanawiamy się, jakimi parametrami powinien odznaczać się sprzęt dobry lub bardzo dobry (a w szczególni kamery internetowe), warto zwrócić uwagę na kilka jego cech:

  • rozdzielczość Full HD,
  • rozdzielczość połączeń,
  • odznaczanie się redukcją szumów,
  • pole widzenia dostosowane do zapotrzebowania.

Jak podłączyć kamerę internetową?

Kamerki internetowe USB nowej generacji produkowane są w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić nabywcy ich zamontowanie i połączenie z docelowym urządzeniem (laptop lub komputer stacjonarny). Większość z nich posiada system Plug and Play, który eliminuje konieczność instalacji sterowników. Oszczędzamy tym sposobem czas, jaki dawniej klienci przeznaczali na tę czynność, aby urządzenie mogło w ogóle działać na PC lub podręcznym komputerze. Aktualnie wystarczy, że podłączymy kamerkę czy zewnętrzny mikrofon kablem USB do wbudowanego w urządzenie docelowe portu USB. Następnie powinien wyświetlić się stosowny komunikat o automatycznym wykryciu nowego urządzenia. Po zaakceptowaniu komunikatu, możemy bez przeszkód korzystać z naszego nowego nabytku.

Kamery do wideokonferencji
CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )