Styl rustykalny – jak zaaranżować ten klimat w domu?

Sielska górska chata, skwierczące ognisko i zapach cynamonu. Brzmi przyjemnie? Tak mniej więcej kojarzy się nam rustykalny styl w urządzaniu. Nie potrzebujesz jednak alpejskiego anturażu, aby poczuć ten klimat w swoich domu czy mieszkaniu. Jak w prosty sposób przenieść rustykalną estetykę do swoich wnętrz? Sprawdź!

Dom w stylu rustykalnym – naturalne i sielankowe piękno

W większości wnętrz królują białe ściany. Nie tylko z powodu oświetlenia i powiększania tym samym przestrzeni, ale również dlatego, że na takim tle świetnie wyróżniają się drewniane elementy. Różnorakie odmiany drewna pojawiają się w każdym z pomieszczeń – salonie, kuchni, sypialni czy łazience. Drewniane meble pokazywane są na kilka sposobów – pozostawiając ich oryginalną fakturę, bejcując je lub malując je na biało.

Prostota tego stylu wywodzi się z jego początków, czyli wykorzystywania wyrobów rzemieślniczych. Kształtne bryły spod ręki stolarza lub innych wytwórców jak tkaczy stanowią podstawę swojskiego charakteru przestrzeni. Stąd też głównym miejscem domu jest pokaźny stół, koniecznie drewniany, przy którym wszyscy domownicy spotykają się na biesiadowanie, spożywanie posiłków i rozmowy.

Styl rustykalny – dodatki

Poza drewnianymi meblami, warto też postawić na taki rodzaj dodatków. Lampy, doniczki czy skrzynie dobrze skomponują się z resztą wnętrza. Recykling produktów i dbanie o naturę to kolejna z ważnych cech tego stylu. Organiczne dodatki podkreślą twoją symbiozę z naturą. Nie bój się dekorować pomieszczeń polnymi kwiatami lub pochodzącymi z drugiej ręki skrzynkami na owoce, które posłużą jako półki.

Kolory ziemi, czyli wszelkie zielenie, żółcie, brązy i szarości, możesz również przemycić w barwach akcesoriów. Zielone narzuty, poduszki z motywami zwierzęcymi oraz lniane zasłony nadadzą się idealnie. Pamiętaj też, że w tym stylu nie musisz się ograniczać ze swoim pasjonowaniem się roślinami. Im więcej, tym lepiej. Byliny w ogródku, sukulenty w kuchni czy barwne kwiaty na parapecie umilą mieszkanie.

Zainspiruj się z: https://jarstol.eu.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )