Szczyrk – noclegi i apartamenty w górach dla miłośników sportu

Szczyrk – noclegi i apartamenty w górach dla miłośników sportu

Ferie za pasem, a Ty szukasz miejsca na noclegi? Szczyrk to strzał w dziesiątkę! To niewielkie, ale klimatyczne miasteczko w Beskidzie Śląskim określane jest czasem mianem „narciarskiej stolicy Polski”. Nie może to dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele tras narciarstwa zjazdowego i biegowego funkcjonuje w okolicy. Do tego dodać należy różnego rodzaju obiekty sportowe i rekreacyjne, ciekawe trasy spacerowe oraz komfortowe apartamenty – Szczyrk to idealne miejsce na aktywne ferie zimowe!

Szczyrk – noclegi w sercu Beskidu Śląskiego

Szczyrk to miasteczko w Beskidzie Śląskim, położone w dolinie rzeki Żylicy, u podnóża gór Klimczok i Skrzyczne. Choć jest niewielkie, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Zachwyca bowiem pięknym górskim krajobrazem i daje możliwość spędzania wolnego czasu na różne sposoby. Infrastruktura turystyczna rozwijała się tam już od początku XX wieku (w 1924 r. powstało pierwsze schronisko dla narciarzy), a z biegiem czasu o Szczyrku zaczęło się mówić jako o „narciarskiej stolicy Polski”.

Do dyspozycji przyjezdnych pozostają tam liczne bazy noclegowe – np. komfortowe apartamenty Szczyrk. W takich miejscach jak Szczyrk Kalinowa można wypocząć w doskonałych warunkach. Nie można również zapominać o kwestii ważnej dla rodziców planujących noclegi w Szczyrku. Bon turystyczny jest honorowany w wielu tamtejszych apartamentach, a to pozwala zorganizować letni lub zimowy wypoczynek w bardziej przystępnej cenie.

Szczyrk – apartamenty dla amatorów ferii na nartach!

Na noclegi w górach w okresie ferii zimowych decydują się przede wszystkim miłośnicy jazdy na nartach oraz snowboardzie. Chętnie wybierają oni właśnie apartamenty Szczyrk. Na terenie miasteczka i w jego najbliższej okolicy działa bowiem kilka ośrodków narciarskich oraz szkółek, w których można doskonalić swoje umiejętności.

Które z nich są najpopularniejsze? Rodziny z dziećmi chętnie korzystają z oferty kompleksu narciarskiego Biały Krzyż – znajdująca się tam trasa o długości 300 m jest dość łatwa, dobrze oznakowana i oświetlona. To dobry wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Przyjazna rodzinom z dziećmi jest także stacja narciarska Beskidek w samym centrum Szczyrku. Tamtejsza trasa jest bezpieczna i łagodna.

Jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce jest Szczyrk Mountain Resort. Znajdują się tam: kilkanaście wyciągów, 13 tras o różnym stopniu trudności i łącznej długości 22 km, wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz przedszkole narciarskie. Ponad 10 km tras znajduje się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, z czego jedna posiada homologację FIS. Oznacza to, że mogą się tam odbywać międzynarodowe zawody dla wyczynowych sportowców.

Szczyrk apartamenty – noclegi w górach i aktywne ferie dla każdego!

Osoby, które zdecydują się na apartamenty Szczyrk na wynajem, nie muszą ograniczać swoich aktywności do narciarstwa zjazdowego. W miasteczku funkcjonuje bowiem całoroczne Centrum Rekreacji – dawne tereny rolnicze zostały przekształcone w obiekt sportowo-rekreacyjny z ogólnodostępną trasą o długości 1,85 km. Latem pełni ona funkcję trasy do kolarstwa crossowego, zimą – do narciarstwa biegowego.

Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku skorzystać można także z całorocznej krytej pływalni. Znajdują się tam: pięć torów o głębokości 1,6-1,8 m i długości 24 m, a także jeden tor płytki (90 cm głębokości) oraz jacuzzi. Naukę pływania dla najmłodszych prowadzą doświadczeni instruktorzy. Co ważne, COS w Szczyrku jako jeden z pierwszych w Polsce zastosował uzdatnianie wody promieniowaniem UV, więc woda w basenie jest wyjątkowo czysta.

Szczyrk – tanie noclegi, spacery i pyszna kuchnia!

Coś dla siebie w Szczyrku znajdą również osoby, które zamiast sportu wolą typową rekreację, np. w postaci spacerów. Dzięki funduszom unijnym w miasteczku udało się przebudować i na nowo zagospodarować teren tzw. deptaku nad Żylicą. Jest to ścieżka, która biegnie od budynku urzędu miasta wzdłuż rzeki do placu św. Jakuba, amfiteatru, skoczni Skalite i dalej do Centralnego Ośrodka Sportu. Przez cały rok można tam spotkać spacerowiczów, którzy dotleniają się i podziwiają malownicze górskie widoki.

Gdy masz apartament w Szczyrku, warto oczywiście zajrzeć do jednej z tamtejszych restauracji i spróbować specjałów regionalnej kuchni, takich jak pieczona golonka, kwaśnica na żeberkach, pieczeń z baraniny, placki ziemniaczane z boczkiem i śmietaną albo grillowany pstrąg.

Na miejsce ferii zimowych zdecydowanie warto więc wybrać Szczyrk. Tanie noclegi w komfortowych apartamentach, trasy narciarskie, obiekty sportowe i rekreacyjne, mnóstwo przytulnych restauracji i miejsc dla rodzin z dziećmi – masz z czego korzystać!

CATEGORIES

AUTHORexpedit