Używane auto z gwarancją dealera – czy warto?

Używane auto z gwarancją dealera – czy warto?

Polacy najchętniej kupują samochody na rynku wtórnym – przemawiają za tym głównie względy finansowe oraz duża różnorodność ofert. Niemniej w tym przypadku zawsze istnieją obawy dotyczące stanu technicznego aut, dlatego też warto zwrócić uwagę na pojazdy używane z gwarancją.

Czym jest gwarancja na używane auta?

Mówiąc o gwarancji na samochody używane, należy w pierwszej kolejności zaznaczyć, że nie ma ona niczego wspólnego z gwarancją producenta. Jak wyjaśniają eksperci z salonu Autoplaza, gwarancja na używane auta stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów nabywców. Mają oni do wyboru rozmaite pakiety – ochroną wynikającą z tego typu umowy można objąć samochody zwykle na okres od 3. do 12. miesięcy. Gwarancja na używane samochody obejmuje wybrane usterki. Ich napraw można dokonać bezpłatnie w serwisach wskazanych przez sprzedawcę.

Używane auto z gwarancją – jakie ma zalety?

Wymienić można sporo zalet gwarancji na używane samochody, jaką przyznaje diler. Ford oraz inne popularne marki są nią najczęściej objęte, niemniej oczywiście wcale nie musi być to regułą. Auta, na które dealerzy udzielają gwarancji, są dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym oraz prawnym. Wizyty w autoryzowanych serwisach są potwierdzone stosownymi dokumentami, z którymi nabywca może się zapoznać podczas rozmowy ze sprzedawcą i oględzin samochodu. Tego typu auta są całkowicie przygotowane do sprzedaży. Oznacza to, że nie mają żadnych usterek i są czyste. Również i sporządzenie umowy leży po stronie sprzedawcy.

Używane auto z gwarancją – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup używanego samochodu z gwarancją, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Przede wszystkim w takie auta należy się zaopatrywać tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, którzy mogą poszczycić się sporym doświadczeniem i zaufaniem klientów. Sam fakt, że istnieje opcja w postaci wykupienia gwarancji, wcale nie zwalnia nabywcy z obowiązku dokonania szczegółowych oględzin pojazdu oraz wybrania się nim na jazdę próbną.

https://www.autoplaza.com.pl/

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )