Koparki kryptowalut – w czym nam mogą zaszkodzić?

Koparki kryptowalut – w czym nam mogą zaszkodzić?

Sprzęt komputerowy dla niektórych może być oczkiem w głowie, ale czasami na chwilę zamykając powiekę narażamy je na niebezpieczeństwo. To krótkie mrugnięcie jeśli chodzi o internet, w dzisiejszych czasach ma kolejnego wroga, który chce to wykorzystać.

Nowe zagrożenie

Pierwszym problemem na który chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest narastające niebezpieczeństwo spadków mocy obliczeniowej sprzętu który używamy. Wielokrotnie była mowa już o tym, że źródłem są wirusy. Od kilku lat mamy do czynienia ze znakiem czasów, jakim są wirusy pochłaniające wyżej wymienioną „moc” i nie mające nam szkodzić (w teorii) w żaden inny sposób. Ten zasób jest potrzebny ich twórcom, do pracowania na „kopanie” kryptowaluty. Zakażenie wirusem może mieć miejsce na wiele sposobów, nawet z miejsc teoretycznie bezpiecznych. Ściągamy mały program lub grę, które są za darmo, nawet okazują się być przydatne lub ciekawe, nie musieliśmy podawać jakichś wielu danych, a strona wydawała się być łatwa w obsłudze i przejrzysta. Co więcej: mogliśmy pobrać ten program ze Google Play, czy grę ze Steama, czyli stosunkowo pewnych miejsc. Oba z nich były w przeszłości obiektami oszustwa polegającego na umieszczeniu nawet średniej jakości oprogramowania, które za minimalną cenę, czy wręcz za darmo zostało zaoferowane. Sztuczka polega na tym, że ściągając ten program, ściągamy również wirusa, który powoli rozpędza się w naszym komputerze jednocześnie nie infekując wielu ważnych dla nas kwestii, ale podbierając naszą moc obliczeniową jest w stanie dzięki dużej liczbie pobrań, zapewnić znaczący zysk producentom ściganych aplikacji i plików.

Obsługa informatyczna firm Warszawa (lub Gdańsk, Poznań, Kraków)

Przed takimi problemami możemy się oczywiście ustrzec, najlepiej od czasu do czasu powierzając nasze komputery profesjonalnemu sprawdzeniu. Pierwszy ruch jest prostszy niż się może wydawać: sprawdzić w swojej wyszukiwarce internetowej hasło np. Obsługa informatyczna firm Warszawa. Dzięki niemu wyświetli nam się lista firm, które mogą nam pomóc w takim sprawdzeniu. Pójdźmy za tym przykładem dalej: kiedy mamy już za sobą wpisanie „obsługa informatyczna firm Warszawa” (oczywiście może być też jakiekolwiek inne miasto) najprościej jest zadzwonić do profesjonalisty i nakreślić zaistniały problem. Jasno wytłumaczyć, że ściągało się programy tylko z wiarygodnych źródeł, ale że słyszeliśmy o takiej możliwości powodu spowolnienia naszego sprzętu. W obecnym świecie nie musimy znać się na każdej dziedzinie życia. Większość z nas ma do czynienia z komputerami na co dzień, szczególnie jeśli prowadzimy firmy. Te, muszą mieć profesjonalne zaplecze, które pomoże nam z informatycznymi problemami, bo mniejsza wydajność także na tym polu, może okazać się decydująca w walce o klienta.

Jak monitorowanie pomaga w obsłudze informatycznej?

Przy pamięci o obronie, nie można zapominać o nieustannym badaniu „pola walki”. Tym jest dla nas obserwacja własnych i firmowych komputerów, by w ogóle móc zauważyć dane nieprawidłowości. Dzięki chwili uwagi, przeczesaniu komputera antywirusem, sprawdzenia jakie programy działają nam w tle prędzej powinniśmy zauważyć niepokojące zmiany. Koparki kryptowalut ukrywają się pod różnymi nazwami, więc ciężko wskazać konkretną nazwę programu, który byśmy zauważyli w menadżerze zadań. Gdybyśmy jednak znali nasz komputer dobrze i wiedzieli jakie programy na nim działają, to każdy intruz od razu rzuci nam się w oczy. Tu wystarczyć może zwykły zrzut ekranu, który posłuży nam za swego rodzaju wzór do którego porównywać będziemy informacje z naszego menadżera zadań w kolejnych miesiącach, czy jeszcze lepiej tygodniach.

Świat internetu zaskoczy nas jeszcze nie raz i podstawą jest wytworzenie w sobie odpowiedniej higieny pracy w tej sferze. Zrozumienie, że tak jak my możemy potrzebować wizyty kontrolnej u lekarza, a nasz samochód przeglądu, tak i komputery którym poświęcamy tyle czasu potrzebują odpowiedniej opieki. A czasami wystarczy siedząc przed nim, po prostu wpisać na początek w wyszukiwarkę „obsługa informatyczna firm Warszawa” by poprawić swój standard pracy.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )