Zalety konstrukcyjne i użytkowe nowoczesnych pras hydraulicznych

Zalety konstrukcyjne i użytkowe nowoczesnych pras hydraulicznych

Prasa hydrauliczna to maszyna służąca do ściskania przedmiotów za pomocą ruchu ciśnienia. Maszyna posiada wewnątrz zbiornik zawierający płyn, zwykle olej, który jest rozprowadzany do silnika przez tłok.

Wytworzona siła jest na tyle duża, że prasa hydrauliczna może służyć do obróbki przedmiotów, które są trudne do zgięcia za pomocą innych narzędzi.

Na rynku dostępne są również prasy hydrauliczne stołowe z obsługą ręczną. W tym przypadku maszyna posiada wał nośny i dźwignię. Po uruchomieniu dźwigni użytkownik musi jedynie uruchomić prasę, która będzie ściskać obiekt o powierzchnię roboczą.

Przy zakupie nowej prasy hydraulicznej pierwszym aspektem do rozważenia jest siła nacisku, jaką jest ona w stanie wywrzeć. Najlepsze modele pras są w stanie wygenerować nacisk ponad 10 ton. Ręczne prasy hydrauliczne, które zapewniają dobrą wydajność, wywierają siłę co najmniej 150 kg (odpowiadającą 1500 N).

W zależności od dostępnego miejsca w warsztacie lub garażu szczególne znaczenie ma waga i wielkość prasy. Prasy hydrauliczne ręczne są bardziej kompaktowe i łatwiejsze w transporcie.

Wreszcie, kolejnym aspektem, którego nie można pominąć, jest zdecydowanie jakość materiałów, z których urządzenie zostało wykonane. Najlepsze prasy hydrauliczne są długotrwałe i bardzo odporne na wstrząsy, ponieważ wykonane są z żeliwa, często w połączeniu ze stalą.

Koszt prasy hydraulicznej zależy od marki, mocy ciśnienia, charakterystyki konstrukcji i obecności innych elementów, takich jak obszar roboczy, mniej lub bardziej szeroki, i zakres regulowanej wysokości.

Niektóre typy pras hydraulicznych często stanowią ważną inwestycję i są wskazane do bardziej profesjonalnych zastosowań. Na rynku jest jednak wiele pras hydraulicznych o dobrym stosunku jakości do ceny, które mogą być używane również w prywatnych warsztatach. W ofertach znajdują się prasy hydrauliczne na każdą kieszeń, więc znalezienie odpowiedniej dla siebie nie będzie trudne.

Przykładem takiego urządzenia może być prasa hydrauliczna Holzmann, która może wywierać nacisk o wartości 30 ton, co można sprawdzić odczytując manometr, w który jest wyposażona. Maszyna umożliwia również regulację wysokości stołu i pozwala na maksymalny zasięg roboczy 540 mm.

Ta prasa hydrauliczna wykonana jest z mocnej stali, waży 260 kg i mierzy łącznie 78 x 75 x 183,8 cm. Jest to doskonały wybór do prac precyzyjnych i montażowych w warsztacie. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją i jest zgodny z Europejską Dyrektywą Bezpieczeństwa.

Prasy hydrauliczne jako niezależne, wolnostojące maszyny znajdują zastosowanie w warsztatach przemysłowych i samochodowych, za pomocą których można przeprowadzać operacje prostowania, gięcia, wyciskania i przepychania.

CATEGORIES

AUTHORexpedit

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )